»Ko sem potem presodil vse okoliščine, sem ocenil, da podpišem ukaz, ko se vrnem v Ljubljano, ker se mi je zdelo, da je treba zavarovati avtoriteto ministrice in vlade.«
»Glede na vse okoliščine podpišem ukaz o odpoklicu veleposlanika Toneta Kajzerja.«
»Slovenija je demokratična država in ravna v skladu s postopki in imamo možnost povedati svoja stališča. Zato ker mislim, da se ne ranijo avtoritete ministrstva ali vlade, sem sklenil podpisati ukaz kljub drugačnemu mnenju.«
»Vedno povem, da želim z vlado sodelovati, četudi imam nekoliko drugačno mnenje. To moje mnenje ni tako ultimativno, da bi zavrnil podpis ukaza o odpoklicu.«
»Osebno sem ga obvestila in obžalovala, da sva se srečala v takšnem položaju. ... Zagotovo bomo našli priložnost za dobro sodelovanje naprej.«
»Predsednika Pahorja sem seznanila s podrobnostmi predčasnega odpoklica veleposlanika. ... Bilo je več kršitev, tudi pravilnika o varovanju tajnih podatkov, tako da je predčasen odpoklic nujen ukrep, če želimo zaščititi zunanjepolitične interese Slovenije in seveda tudi diplomatsko službo.«
»Predsednik vlade se je v pogovoru z menoj strinjal, da je treba okrepiti ustrezne mehanizme, da bi okrepili lojalnost do slovenske države in zmanjšali potrebo veleposlanikov po lojalnosti politični karieri ali čemur koli drugemu.«
»Kar sem ugotovil pred posvetovanjem z ministrico tukaj v New Yorku, je bilo, da to ni imelo neposrednih škodljivih posledic za zunanjepolitične interese države. Veleposlanik je ravnal narobe in bi bila morda kakšna druga sankcija primernejša kot pa sam odpoklic.«
»Tako bom deloval tudi naprej, kamor koli mi bo ljubi Bog pokazal pot naprej.«
»Predsednika države Boruta Pahorja znova pozval, naj premisli o tem, kaj se v državi dogaja in da ukazov o imenovanju veleposlanikov pred oblikovanjem novega državnega zbora ne podpiše.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju